Az MHV Rottenbiller utcai stúdiója tiszteletére avatják a Cseh Tamás Program hatodik poptörténeti emlékpontját

A Magyar Hanglemezgyártó Vállalat Rottenbiller utcai stúdiója tiszteletére avatják fel az NKA Cseh Tamás Program hatodik poptörténeti emléktábláját 2016. május 11-én 14 órakor. Az elkövetkező hónapokban a magyar könnyűzene történetének további emblematikus fővárosi és vidéki helyszínein helyeznek majd el táblát. Akik felkeresik az emlékpontokat, poptörténetünk izgalmas, térbeli vetületét ismerhetik meg.
Az NKA Cseh Tamás Program Magyar Könnyűzenei Örökség Megőrzése Alprogramja az egykori Ifipark területén, a Várkert Bazárban avatta első poptörténeti emlékpontját 2015-ben, A Zene Ünnepén, amelyet november 9-én a Lágymányosi Közösségi Házra emlékező tábla átadása követett. 2016. január 22-én, Cseh Tamás születésnapján újabb helyszínnel bővült a könnyűzenénk legfontosabb helyszíneit bemutató útvonal. Bródy János és a Szörényi testvérek jelenlétében a Balzac utcai Bosch Klub homlokzatán helyeztek el emléktáblát, majd január 28-án a 20. kerületi Csili Művelődési Ház színháztermének előterében a negyedik poptörténeti emlékpontot is átadták, április 21-én pedig a BME E-Klubjának helyszínére is emléktábla került.
A poptörténetünk legfontosabb helyszíneit megjelölő hatodik táblát 2016. május 11-én, 14 órakor avatják a Rottenbiller utca 47. számú épület tiszteletére. Az átadó ünnepségen köszöntőt mond Bajnai Zsolt, a Nemzeti Kulturális Alap Cseh Tamás Program Ideiglenes Kollégiumának vezetője, valamint Hollós Máté, a Hungaroton Music Zrt. vezérigazgatója.
A Rottenbiller utca 47. számú ház földszintjén korábban az Odeon mozi üzemelt, ezt építették át Kodály Zoltán közbenjárására. Eleinte a munkásmozgalmi indulók mellett csak komoly- és népzenei felvételeket rögzítettek itt. Idővel fejlődött a technika, 1962-ben már a sztereó minőség is elérhetővé vált. A hatvanas évek közepétől aztán egyre több beatzenekar tűnt fel a Rottenbiller utcában. Minden „lemezképes” zenész és zenekar megfordult itt, kivétel nélkül. A „Rottenbiller utca” tulajdonképpen olyan fogalommá vált, mint mondjuk az Abbey Road – hozzá sem kellett tenni a stúdió szót, mindenki tudta, mit jelent, ha egy zenekar a Rottenbiller utcába megy.