A Hangfoglaló Program nagy figyelmet fordít a tehetséggondozásra, az utánpótlás-nevelésre, mert élőzenei kultúra csak folyamatosan megújuló közegben alakulhat ki. Ezért az induló előadók támogatására külön alprogramot hozott létre. Ennek pályázatain a pályájuk elején álló fiatal zenekarok indulhatnak kép- és hangfelvételek (főleg videóklip és nagylemez) elkészítésének támogatásáért, valamint pályáralépést támogató kommunikáció megvalósításáért. A támogatás összege maximum kétmillió forint. A támogatottakat tapasztalt mentorok segítik. Ezen kívül a Hangfoglaló Program fellépési lehetőséget biztosít számukra a nagyobb nyári fesztiválokon.
A 2014-ben Cseh Tamás Program néven, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) keretein belül indított könnyűzenei támogató rendszer.
2017 októberétől nevet és arculatot váltva Hangfoglaló Programként viszi tovább a hazai könnyűzene ösztönzésére, és népszerűsítésére létrehozott sokoldalú támogatási rendszerét...
Jó könnyűzene nem létezik jó klubok nélkül. Az élő koncertek kulcsfontosságú elemei a lüktető és izgalmas kulturális életnek. Jó koncertekhez viszont biztos lábakon álló, jó klubok kellenek. Az NKA Hangfoglaló Programja ezért rendszeresen támogatja a magyarországi és a határon túli magyarlakta területek koncerthelyszíneit, klubjait, művelődési házait. Jó könnyűzene nem létezik jó klubok nélkül. Az élő koncertek kulcsfontosságú elemei a lüktető és izgalmas kulturális életnek. Jó koncertekhez viszont biztos lábakon álló, jó klubok kellenek. Az NKA Hangfoglaló Programja ezért rendszeresen támogatja a magyarországi és a határon túli magyarlakta területek koncerthelyszíneit, klubjait, művelődési házait.
December 3-án a Dürer Kertben adták át az okleveleket annak a 25 zenekarnak és 2 elektronikus producernek, akik egy évig élvezhetik a Hangfoglaló induló előadókat támogató programjának előnyeit.