Klubtámogatással indul a hatodik évad!

A Klubtámogatói Alprogram pályázati felhívásával indul az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program hatodik évada. A fővárosi, vidéki és határon túli könnyűzenei koncerthelyszínek összesen 210 millió forintra pályázhatnak július 25-ig. Emellett a magyar nyelvű dalkultúra megőrzését támogató pályázatot is megjelentetett a Program.

 

Az elmúlt év tapasztalatai alapján döntött úgy az NKA Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program Kollégiuma, hogy szakítva a hagyományokkal, az új évad első megjelenő pályázata a Klubtámogatói Alprogram fővárosi, vidéki és határon túli koncerthelyszíneknek szóló felhívása legyen. Ennek megvalósításához segítséget nyújtott az Artisjus vezetősége, akik a Program működését biztosító, úgynevezett üres adathordozók után szedett jogdíjak 2018. évi bevételének terhére előleget szavaztak meg a Hangfoglaló Programnak, így a teljes összeg átutalása és annak NKA Bizottság által történő felosztása előtt jutott forráshoz a Kollégium. Így még áprilisban elkezdődhetett a 2019/2020-as évadra vonatkozó pályázati felhívás előkészítése, amely a mai napon, június 24-én megjelent az NKA és a Hangfoglaló Program honlapján.

A Kollégium a korábbi évekhez hasonlóan olyan folyamatosan működő, élőzenés, belépőjegyes könnyűzenei koncerteknek helyet biztosító klubok, művelődési intézmények, vállalkozások jelentkezését várja, amelyek vállalják, hogy 2019. október 1. és 2020. szeptember 30. között minimum 10 támogatott bulit megvalósítanak. A vidéki helyszínekkel kapcsolatban továbbra is elvárás, hogy a támogatott koncerteken nem léptethetnek fel zenekarokat saját megyéjükből. A vidéki helyszínek összesen 145, a fővárosiak 50, míg a határon túli magyarlakta városokban működő pályázók 15 millió forintra pályázhatnak, támogatott koncertenként egységesen maximum 250 ezer forintra.

A Hangfoglaló Program hatodik évadának első pályázati felhívásával kapcsolatban Bajnai Zsolt, kollégiumvezető elmondta, hogy nagyon szeretnének még augusztus első felében dönteni, így a szerződések megkötésére akár már a támogatási időszak előtt sor kerülhet. Ehhez azonban elengedhetetlen, hogy a július 25-ei beadási határidőre a legkevesebb hiánypótlást igénylő pályázatok érkezzenek be, illetve a támogatásra jelentkezők, háromévente frissítendő NKA regisztrációja rendben legyen. A kollégiumvezető beszélt arról is, hogy a pályázati döntéseknél szeretnének támaszkodni a Hangfoglaló Programiroda tapasztalataira, ami a tavaly támogatott klubok monitorozásán, személyes felkeresésén alapul.

A Hangfoglaló Program Kollégiuma régi adósságát igyekszik törleszteni azzal, hogy kifejezetten a magyar nyelvű dalszövegírást ösztönző, népszerűsítő, oktató és megőrző projektekre írt ki 30 millió forint keretösszegű, nyílt pályázatot. A Program célja, hogy a magyar dallal összefüggő kutatásokat, táborokat, szakmai programokat támogasson, tehát nem az alkotás felől kíván közelíteni a témához. A maximum 2 millió forintot igénylő pályázatok szintén 2019. július 25-én éjfélig nyújthatóak be az NKA felületén keresztül, és a tervek szerint ezekről is még augusztus első felében igyekszik dönteni a Kollégium.

A pályázati felhívások elérhetőek ITT.